
Carrier Truck Air Conditioner
Produktionsintroduktion
Med stigningen i antallet af lastbiler bliver transportdistancen længere og længere, trafikpropperne på vejen, tiden til at hvile i serviceområdet og vente på varer på godspladsen stiger tilsvarende. Et mere brændstoføkonomisk elektrisk parkeringsklimaanlæg er også blevet en nødvendighed på lastbilen.
Med fremkomsten af mere professionelle producenter af lastbilparkeringsklimaanlæg i de seneste år er dedikerede elektriske klimaanlæg gradvist blevet populære. Denne form for elektrisk klimaanlæg anvender hovedsageligt formen af ryg og overhead, især overheaddesignet indtager kun positionen af soltaget, og dets kompressor, radiator og luftudtag er integreret sammen, og integrationsgraden er særlig høj.
Brugen af komponenter på køretøjsniveau, lavspændingsbeskyttelse, smart dimension og fordele ved hurtig afkøling gør dette luftkonditioneringsanlæg til lastbiler mere og mere populært i dag.

Hovedparametre (specifikation)
| produktnavn | Carrier lastbil klimaanlæg |
| Mærke | JUKOOL |
| model nr. | FT-TAC-PI04 |
| Kølekapacitet | 6000-9000btu |
| Opvarmning | PTC (valgfrit) |
| Strøm | 600-850W |
| Spænding | 12V/24V/48/72V/96V |
| Dimension | 720*666*180mm |
| Vægt | 25 kg |
Produktfunktion
Produktdetaljer og fordele
Produktdimension og pakkedetaljer
* Den komplette pakke med AC-enhed, vandtæt gummipakning, fjernbetjening, fikseringsbeslag, ledninger og rør og tilbehør.
Applikationer og installation
Andet JUKOOL Brand klimaanlæg
Produktkvalitet og virksomhedsprofil
Pakning og forsendelse
Populære tags: transportør lastbil klimaanlæg, Kina, producenter, fabrik, tilpasset, engros, billig, lav pris, til salg, på lager, lavet i Kina
Et par af
Brandbil AirconditionDu kan også lide
Send forespørgsel
























